Home / Tag Archives: 5

Tag Archives: 5

Висат 5 предмети поради истечен мандат на поротничка

Во раце на Судскиот совет е одлуката дали пет предмети на СЈО, „ТНТ“, „Монструм“, „Тендери“, „Топлик“ и „Талир“ ќе почнат од почеток, и во вода ќе пропаднат сите досегашни оддржани рочишта, или пак ќе изнајдат начин судењата да продолжат таму ...

Read More »

Камчев: Ми бараа 8 милиони евра ако „Империја“ е кај Катица, а 5 милиони евра ако го преземе Русковска

Рекет“ е смислен и конструиран од Бојан Јовановски, реализиран од обвинителката Лиле Стефанова, а по наредба на Катица Јанева. Ова бизнисменот Орце Камчев го потенцираше при денешното сведочење за случајот „Рекет“, во кој ја има улогата на сведок. Тој неколку ...

Read More »

Владата му подготвува импичмент на Иванов

Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека укрупнување на мнозинството ќе се прави само доколку се одлучи да се поднесе импичмент за претседателот Иванов. -Има желби и тоа ќе го направиме ако мораме исклучиво за импичмент ...

Read More »

(Дали) Талески за “Бит Фест” потрошил 5 милиони евра?

Колку пари потрошил градоначалникот на Битола, Владимир Талески за организацијата на битолското културно лето “ Бит Фест” и дали е точно дека тој во изминатите 10 години, за организацијата на овој фестивал потрошил ни помалку, ни повеќе, туку цели  5 ...

Read More »