Home / Tag Archives: албум

Tag Archives: албум

С.А.Р.С го отвора “Битола отворен град “

На 28 јуни  на Плоштадот Гоце Делчев – Битола во рамките на фестивалот “Битола Отворен град 2018”ке настапи култниот белградски алтернативен рок бенд “С.А.Р.С”. На големиот музички концерт ќе настапат и бендовите „THE PRODIGY live tribute band” од Белград и ...

Read More »

Концерт на унгарско џез дуо

Вечерва,   со почеток во 19 часот, унгарското џез дуо, Вероника Харча и Балинт Ѓемант ќе одржат концерт во НУ Центар за култура – Битола. Унгарската популарна џез пејачка, добитничка на повеќе музички награди, Вероника Харча и гитаристот Балинт Ѓемант ...

Read More »

Концертна промоција на најновиот албум на “Фолтин“

“Пијан славеј“  е албум кој треба да се доживее Синоќа, во преполнетата голема сала на Центарот за култура во Битола, битолската група “Фолтин“  го одржа својот промотивен концерт пред публиката и го претстави нај новиот албум „Пијан славеј“. Уникатна и ...

Read More »

Поп принцезата Каролина ги разнежни битолчани

Спекатакуларен концерт, синоќа во преполнетиот  Центар за култура- Битола одржа најпопуларната поп ѕвезда Каролина Гочева. Каролина пред својата публика во Битола,  го претстави својот најнов проект „Македонско девојче 2”.  Концептот на овие концерти е истиот од промотивните концерти во МОБ ...

Read More »

Каролина Гочева со концерт на 24 октомври во Битола

Македонската поп дива Каролина, на радост на многубројните обожаватели, на 24 октомври во Битола ќе го одржи промотивниот концерт на нејзиниот последен музички албум “ Македонско девојче 2“ кој важи за  еден од најслушаните музички албуми  меѓу пошироката  публика. Промотивните ...

Read More »