Home / Tag Archives: Алфа

Tag Archives: Алфа

ВМРО ДПМНЕ и сврте грб на ТВНова.Телевизијата пред затворање?!

За време на вториот круг од локалните избори ВМРО-ДПМНЕ најмногу пари издвоила за рекламирање на телевизиите. Некогаш најрекламираната партија од над 50.000 евра колку што партијата потрошила за рекламирање на телевизиите, ТВ Алфа добила 26.039 евра. ТВ Нова во вториот ...

Read More »

Груевски: За мојата одговорност по изборите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски гостувајки  на телевизија Алфа изјави дека  изборниот резултат се должи на притисоци и поткуп од СДСМ, а второстепено на тоа што ВМРО-ДПМНЕ се обидела да придобие гласачи кои традиционално не се нивни поддржувачи. -Мора да ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ најмногу фрла за реклами

Првите десет дена од кампањата најскапо ја чинела ВМРО- ДПМНЕ, која за промоција во медиумите до сега потрошила 23.000 евра. Најмногу во телевизиите Сител и Нова, додека, рекламирањето на порталите Курир и Република, партијата ја чинело безмалку 4.000 евра. Како ...

Read More »

Телевизиите меѓу привилегираните неплаќачи на данок

Меѓу 37-ти фирми кои биле амнестирани од присилна наплата на долговите во Управата за јавни приходи можно е да се наоѓаат и телевизии блиски до претходната власт на ВМРО-ДПМНЕ. Од УЈП на вчерашната прес конференција одбија да ги именуваат фирмите ...

Read More »