Home / Tag Archives: амбасадори

Tag Archives: амбасадори

Утре ќе има лидерска средба заедно со амбасадорите на САД и на ЕУ?

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и на ДПА утре ќе седнат на заедничка маса заедно со Џес Бејли, амбасадорот на САД и Аиво Орав, шеф на мисијата на ЕУ во Македонија. Иницијатори на оваа средба се претставниците на меѓународната заедница ...

Read More »

Чествување на Француските гробишта за жртвите од Првата светска војна

Со положувањето венци и букети цвеќе на споменикот на француските гробишта во Битола, во присуство на амбасадорите на Франција и Германија, Лорен Оер и Кристина Алтхаузер, министерот за одбрана на Република Македонија, Зоран Јолевски и голем број делегации, беше одбележана ...

Read More »