Home / Tag Archives: анализа

Tag Archives: анализа

Груевски најави оставка

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ попладенево  најави неотповиклива оставка на лидерската функција и организарање на вонреден конгрес. Без разлика какви ке бидат резултатите од анализата за изборниот резултати Груевски си заминува од лидерската позиција на  ВМРО ДПМНЕ

Read More »