Home / Uncategorized / Груевски најави оставка

Груевски најави оставка

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ попладенево  најави неотповиклива оставка на лидерската функција и организарање на вонреден конгрес.

Без разлика какви ке бидат резултатите од анализата за изборниот резултати Груевски си заминува од лидерската позиција на  ВМРО ДПМНЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*