Home / Tag Archives: груевски

Tag Archives: груевски

СЈО како Алајбегова слама

                                              Откако Владата го отвори сајтот “отворени финансии “ македонската јавност е сведок за начинот на кој се трошени  парите на граѓаните.             Деновиве бевме сведоци на шокантни примери како во времето на Груевски некои телевизии во Македонија ...

Read More »

Почина професорот по новинарство Томе Груевски

Професорот Томе Груевски, кој зад себе остави бројни генерации новинари, почина синоќа по кусо и тешко боледување во Скопје во 70-та година од животот. Томе Груевски е роден во Смилево, Битолско, (1949), новинар и универзитетски професор по комуникологија, новинарство и односи ...

Read More »

Го повикувам Груевски да се врати да ми помогне !?

                            Во врска со текстот на Никола Груевски објавен на неговиот фејзбук профил, дека наводно  му идело да дојде во Македонија и да му помогне на Заев, премиерот Зоран Заев во Битола изјави. -Да, ми треба помош. Го повикувам ...

Read More »

Рускоска:Груевски нарачател на настаните од 27 април!?

Од она што го имаме како докази, сметам дека поранешниот премиер Никола Груевски е нарачател на настаните што се случија на 27 април 2017 година во Собранието. Се надевам дека наскоро ќе се покрене обвинение за четворица од организаторите и ...

Read More »

“Ексклузивни” манипулации

                                      По долги најави и рекламирања, во саботата, на неговата телевизија Сител, азилантот и бегалецот Никола Груевски, го даде толку очекуваното и најавувано  “ексклузивно “ интервју.           Додека во изминатите месеци неколку редакции со деновиве се обидуваа да го ...

Read More »

Груевски се луксузира и во Будимпешта

Пред неколку дена се разреши мистеријата околу тоа каде во Будимпешта престојува побегнатиот екс премиер Никола Груевски, откако беше обавена негова фотографија во лобито на хотелот „Four seasons“. Познат како еден од најлуксузните хотели во Унгарија, „Четири сезони“ или уште ...

Read More »

Груевски “ сурфа “ во луксузниот хотел во Будимпешта

Читатели на порталот Либертас му испратиле фотографија од Никола Груевски, која ја направиле во лобито на луксузниот хотел „Four Seasons“ кој се наоѓа во центарот на Будимпешта. На фотографијата може да се види екс-премиерот, а сегашен бегалец од правдата во ...

Read More »

Година на премрежја

Уште само четири дена не делат од 31 декември, кога ќе се збогуваме со Старата  2018 и ќе ја дочекаме Новата  2019 година. За неколку дена и оваа 2018 година, која ја дочекавме со толку многу надежи и посакувања за  ...

Read More »

Адвокатите му откажаа љубов на Груевски

На денешното судско рочиште за предметот „Насилство во Општина Центар“, судијата соопшти дека тројцата адвокати Димитар Дангов, Боро Тасевски и Стерјо Зиков, кои во предметот го застапуваат избеганиот поранешен премиер Никола Груевски, го откажале полномошното. Груевски доби нов адвокат по ...

Read More »

За две недели ке се знае како Груевски избегал

Јавното oбвинителство во наредните две седмици ќе излезе со информации за резултатите од предистражната постапка за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски и начинот на кој ја напуштил земјава. Наредната недела претставници од Обвинителството ќе одат во Црна Гора да ...

Read More »