Home / Tag Archives: Борче Димитровски

Tag Archives: Борче Димитровски

ВМРО-ДПМНЕ ја напушти седницата на Советот во Битола

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општината Битола денеска ја напуштија седницата на Советот, во знак на протест од односот на актуелната власт кон притворените лица за настаните од 27 април, како и во знак на поддршка за сопратијците што ...

Read More »

Над 120.000 посетители годинава во Центарот за култура-Битола

Центарот за култура-Битола успешно ја реализира програмата за 2016 година, рече директорот на оваа национална установа Борче Димитровски на традиционалната предновогодишна средба со новинарите. Според Димитровски, комулативно на сите настани во Центарот за култура-Битола регистрирани се над 120.000 посетители. – ...

Read More »

Талески е жртва на опозициските сценарија

И покрај поддршката и апелите што граѓаните ја дадоа за судството да не потклекнува на притисоците и да има еднакви аршини во работата, сепак сведочиме на уште една диригирана одлука која ја продолжува хајката против ВМРО-ДПМНЕ, истакна на прес-конференција Борче ...

Read More »

Борче Димитровски нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ Битола

Борче Димитровски, актуелниот директор на Центарот за култура- Битола е новиот лидер на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Битола. По речиси изминати седум месеци од објавувањето на конкурсот за избор на нов локален лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, со решение ...

Read More »

Борче Димитровски нов координатор на ВМРО-ДПМНЕ во Битола!?

За нов координатор на Општинскиот комитет на владејачката ВМРО-ДПМНЕ во Битола, според неофицијални извори на “Битолски весник“  е назначен актуелниот директор на Националната установа Центар за култура- Битола, Борче Димитровски. Димитровски е назначен за нов координатор на Општинскиот комитет на ...

Read More »