Home / Tag Archives: Будимпешта

Tag Archives: Будимпешта

Груевски се луксузира и во Будимпешта

Пред неколку дена се разреши мистеријата околу тоа каде во Будимпешта престојува побегнатиот екс премиер Никола Груевски, откако беше обавена негова фотографија во лобито на хотелот „Four seasons“. Познат како еден од најлуксузните хотели во Унгарија, „Четири сезони“ или уште ...

Read More »

Фетаи до Трајковски, што бараше во Будимпешта

Обвинителката Фатиме Фетаи, на денешното рочиште за насилството во Општина Центар, побара објаснување од обвинетиот Александар Трајковски, која е целта на неговото патување Будимпешта, каде беше фотографиран заедно со пребеганиот екс премиер, Никола Груевски, при што тој потврди дека се ...

Read More »

Златна камера 300 за Марсел Рев

Марсел Рев од Будимпешта, кинематографер во филмот „Месечината на Јупитер“ на водечкиот режисер Корнел Мундрузо, кој годинава се натпреваруваше и на фестивалот во Кан, е годинешен добитник на наградата златна „Камера 300“ што ја доделува ИФФК „Браќа Манаки“. Претседателот на ...

Read More »

СВР Битола за загинувањето на параглајдеристот

Во врска со загинувањето на параглајдеристот од Унгарија во селото Мусинци со соопштение се произнесе СВР Битола. Во соопштението се вели: На 11.07.2017 година во 18:00 часот во СВР Битола пријавено било дека во атар на с.Мусинци пронајдено било починато ...

Read More »