Don't Miss
Home / Tag Archives: Буково

Tag Archives: Буково

Oбнова на регионалниот пат Битола-Ресен-Буково

До крајот на годинава се очекува да бидат завршени активностите за обнова на регионалниот патен правец Битола-Ресен-Буково. -Станува збор за инвестиција во вредност од шест милиони евра со која ќе бидат реконструирани 27 километри, истакна министерот за транспорт и врски ...

Read More »

Пуштени локалните патишта во Буково и Крстоар

Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски, градоначалникот на  Битола Владимир Талески, заедно со пратениците Лилјана Кузмановска и Зоран Илиоски, официјално го означија пуштањето во употреба на локалните патишта за селата Буково и Крстоар. И двата проекти се од ...

Read More »

Жена изгоре при пожар во нејзината куќа во Буково

Трагедија вчера го потресе битолското село Буково, откако вчера околу 14.00 часот настанал пожар во куќа во сопственост на 76-годишната Драгица Ш. Од страна на екипа од ТППЕ-Битола пожарот бил изгаснат. Околу 17:00 часот, кога бил извршен увид од страна ...

Read More »