Home / Uncategorized / Жена изгоре при пожар во нејзината куќа во Буково

Жена изгоре при пожар во нејзината куќа во Буково

Трагедија вчера го потресе битолското село Буково, откако вчера околу 14.00 часот настанал пожар во куќа во сопственост на 76-годишната Драгица Ш.

Од страна на екипа од ТППЕ-Битола пожарот бил изгаснат.

Околу 17:00 часот, кога бил извршен увид од страна на екипа од СВР Битола, било забележано дека при пожарот во куќата, сопственичката на истата изгорела.

Според информациите, најверојатно причина за пожарот е несоодветно ракување со грејното тело.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*