Home / Tag Archives: жена

Tag Archives: жена

Се изгуби битолчанка

Вчера во 17.20 часот во СВР Битола, Р.Р.(41) од Битола, пријавил дека на 27 септември во времето од 14 до 15 часот, неговата сопруга М.Р.(32) се оддалечила во непознат правец. Битолската полиција презема мерки за пронаоѓање на жената.

Read More »

Јосиповиќ го призна поразот, Китаровиќ прва жена- претседател на Хрватска

“Дозволете ми да `и честитам на изборната победа на новоизбраната претседателка г-ѓа Колинда Грабар Китаровиќ“, изјави вечерва досегашниот хрватски претседател и кандидат на владејачката лева коалиција Иво Јосиповиќ пред приврзаниците во изборниот штаб. Тој им се заблагодари на сите кои му ...

Read More »

Битолчанка претепана од сопругот заврши во болница

Битолчанка на возраст од 41 година вчера била жртва на семејно насилство. Жената  вчера била претепана од својот сопруг, а случајот во полиција го пријавиле од битолската болница каде била донесена жената. Во разговор со полициски службеник, жената кажала дека ...

Read More »

Жена изгоре при пожар во нејзината куќа во Буково

Трагедија вчера го потресе битолското село Буково, откако вчера околу 14.00 часот настанал пожар во куќа во сопственост на 76-годишната Драгица Ш. Од страна на екипа од ТППЕ-Битола пожарот бил изгаснат. Околу 17:00 часот, кога бил извршен увид од страна ...

Read More »

Сеуште непознат идентитетот на жената која изврши самоубиство

Идентитетот на жената која денеска рано претпладне, околу 10 часот изврши самоубиство, скокајќи од зградата кај поранешен ЈАТ сеуште не е утврден. Според информации од СВР- Битола нејзиниот идентитет засега останува непознат и дека истражните органи и јавното обвинителство ги ...

Read More »

“Опел“ удри пешак на пешачки премин

Опел астра со битолски регистарски таблици удри пешак на пешачки премин кај “Шехерзада“ во Битола. Според очевидци станува збор за средовечна жена која веднаш беше префрлена во Клиничката болница. Полицијата во меѓувреме го стопира сообраќајот и врши увид за несреќата. ...

Read More »

Самоубиство во Битола

Денеска, нешто по 10 часот во Битола, во зградата на поранешен ЈАТ, на улица “Борис Кидрич” се случи самоубиство. Според зборовите на очевидци станува збор за самоубиство на жена, која наводно скокнала од зградата и починала на самото место.  Идентитетот ...

Read More »