Home / Tag Archives: смрт

Tag Archives: смрт

Куба тагува по Кастро

Знамињата низ државата се спуштени на половина копје, а се организираат и бројни комеморации Кубанците тагуваат по Фидел Кастро, револуционерниот лидер, чија смрт беше објавена во саботата. Знамињата низ државата се спуштени на половина копје, а се организираат и бројни ...

Read More »

Почина Кире Ковачев

Доцна синоќа, по 57 година од животот, ненадејно почина еден од лидерите на штедачите на ТАТ, Кире Ковачев. Кире Ковачев битолската јавност ќе го памети како еден од најекспонираните лидери на ограбените штедачи на ТАТ. Тој беше познат по неговите ...

Read More »

Почина Христо Ѓоргиевски-Спанаќот

По кусо боледување почина Христо Ѓоргиевски-Спанаќот. Според информации на порталот на Битолски весник, Христо Спанаќот починал деновиве  во  Битола, откако претходно  бил повреден во главата во Скопје. Имено Спанаќот минатата недела  отпатувал во Скопје со возот да учествува на протестите. ...

Read More »

Почина Боро Чурлевски

Денеска рано изутрина,   на 49 годишна возраст почина Боро Чурлевски еден од најдобрите ракометари на Пелистер. Чурлевски својата богата ракометна кариера ја почна во ракометниот клуб Пелистер Битола. Подоцна настапуваше за екипите на Борец Велес,  Врбас, Црвенка, Килкис -Грција, Ловќен- ...

Read More »

Жена изгоре при пожар во нејзината куќа во Буково

Трагедија вчера го потресе битолското село Буково, откако вчера околу 14.00 часот настанал пожар во куќа во сопственост на 76-годишната Драгица Ш. Од страна на екипа од ТППЕ-Битола пожарот бил изгаснат. Околу 17:00 часот, кога бил извршен увид од страна ...

Read More »

Пријателот на Британецот: Џефри не беше алкохоличар, два дена не се чувствуваше добро

Британскиот бизнисмен Инглиш, пријателот на Британецот кој почина со слични симптоми на ебола, за Телеграф.мк, раскажува што се случува во хотелот и што се случило со неговиот пријател. Инглиш раскажува дека со својот пријател, веќе починатиот Колин Џефри, дошле во ...

Read More »