Home / Tag Archives: Давид

Tag Archives: Давид

Неопходна е уште помасовна поддршка за Давид, утре голем хуманитарен концерт

Голем број на македонски музичари подадоа рака за помош на петгодишен Давид Домазетовски од Битола, кои утре со почеток во 19 часот во спортската сала „Младост“ ќе одржат хуманитарен концерт. Домазетовски од 22 декември се наоѓа на Одделот за неврохирургија во ...

Read More »

Голем концерт за помош на Давид

Голем број на македонски музичари, пред се битолчани, ќе бидат  дел од хуманитарниот концерт за  петгодишниот  сограѓанин Давид Домазетовски, кој ќе се одржи оваа среда, 21 јануари од 19 часот во спортската сала „Младост“ во Битола. Малечкиот битолчанец од 22 ...

Read More »

Девизната сметка за донации за Давид од странство

Ова е девизната сметка за сите хумани луѓе од странство кои сакаат  да донираа за малиот Давид. Да потсетиме, Давид Домазетовски е 5 – годишно детенце од Битола кое на 22.12.2014 беше хоспитализирано во Клиничката болница “Аџибадем Систина“ во Скопје. ...

Read More »