Home / Tag Archives: демонсрант

Tag Archives: демонсрант

Судир на демонстрантите и полицијата на Табановце

Попладнево на граничниот премин Табановце дојде до судир и туркање меѓу полицијата и демонстрантите од ВМРО-ДПМНЕ кои денеска најавија дека ќе го блокираат граничниот премин. Сајтот Република објави видео од инцидентот, и тврди дека еден од демонстрантите е повреден, а ...

Read More »