Don't Miss
Home / Tag Archives: домаќинство

Tag Archives: домаќинство

Бензинот поевтини

Бензините поевтинуваат за 2 денари по литар, цената на дизелот се намалува за 1,5 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на „еуродизелот БС“ од  95 октани ќе изнесува 60,5 денари за литар, додека „еуросупер БС“ од  98 октани ...

Read More »

Битолски весник во секое битолско семејство

Од овој број, Битолски весник како што најави стартува со голема акција за претплата на Весникот. Битолски весник стартува со амбициозен план за претплата на 5.000 битолчани на Весникот. За сите оние кои до 30 септември ќе се претплатат на ...

Read More »