Home / Tag Archives: дрво

Tag Archives: дрво

Автомобил удрил во дрво, загина совозачот

Жена, совозач во автомобил утринава загина во сообраќајна несреќа што се случила во Битола. Автомобил „фолксваген пасат“, управуван од четириесет и деветгодишен жител на преспанското село Крани, удрил во дрво. Од јачината на ударот на лице место загинала, четириесет и ...

Read More »

Во Битола се спроведува акцијата “Ден на дрвото- засади ја својата иднина“

Денеска во рамки на акцијата “Ден на дрвото- засади ја својата иднина“ во Битола, за првпат се засадуваше во урбаниот дел на градот, на организиран начин. Поделени се триста дрвца кои ќе го разубават урбаниот дел, во грдскиот парк, делот ...

Read More »