Home / Tag Archives: Елизабета

Tag Archives: Елизабета

Елизабета Наумовска заменик министер за образование

Директорката на средното училиште “ Таки Даскало“Елизабета Наумовска ќе биде предложена за нов заменик министер за образование. Ова го соопшти вечерва по завршувањето на ЦО, лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев.Тој додаде дека Кирил Колемишоски ќе биде предложен за ...

Read More »

СЈО бара притвор за Елизабета Канчевска

Во Апелациониот суд продолжува разгледувањето на жалбите за предметот „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа-Милевска.  Инаку, Канческа-Милевска е првоосомничена во случајот „Тендери” на СЈО, во кој се сомничи за местење тендер од еден милион евра ...

Read More »