Home / Tag Archives: Еурофарм

Tag Archives: Еурофарм

Филип Кузмановски спортист на Битола

Ракометарот на Еурофарм Работник и репрезентативец , Филип Кузмановски e  прогласен за спортист на Битола за 2018 година.Изборот на спортист на Битола, кој се одржа вечерва беше во организација на  Сојузот на спортови Битола.       

Read More »

Битолските “фармацевти” ја освоија Европа

        Ракометарите на Еурофарм Работник со победата и во реваншот против  екипата на Берн Мури  во Швајцарија ( 28:30) го направија најголемиот клупски успех и се пласираа во групната фаза на ЕХФ Купот. По триумфот во првиот натпревар во ...

Read More »

Ново градско дерби

Утре со почеток во 18,30 часот во спортската сала Младост се игра првиот натпревар од плеј офот Еурофарм Работник – Пелистер. Тоа е шанса Пелистер да му  се реваншира на Еурофарм Работник за поразот во претходното градско дерби.

Read More »

Битолските “фармацевти “ презимуваат во Европа

Битолскиот  ракометен проволигаш Еурофарм Работник ја мина првата пречка во Челинџ Купот и тоа со втора победа над составот на Гранитас Каунас во Литванија. Битолските фармацевти во Литванија славеа победа од 6 голови разлика 23:29. Минатата седмица во Битола резултатот ...

Read More »

Темелековски нов тренер на Еурофарм Работник

Нов тренер на екипата Еурофарм Работник од Битола е Илија Темелковски. Тој ќе го замени Андон Бошковски кој спогодбено го раскина договорот со битолскиот суперлигаш. – Со голема чест и задоволство ја информираме спортската јавност дека за нов тренер на ...

Read More »

Андон Бошковски останува во Еурофарм Работник

Првиот стручњак на екипата на Еурофарм Работник, Андон Бошковски и официјално останува тренер на битолските “ фармацевти”. Деновиве раководството на Еурофарм Работник и Андон Бошковски  потпиешаа едногодишен договор со дополнителна можност за плус уште една сезона. „Останувам во Еурофарм Работник. ...

Read More »

Пораз за битолските “аптекари”

(Еурофарм Работник- Металург 22:24) Ракометарите на Металург со победа над Еурофарм Работник ја завршија сезоната во домашното првенство. Во првиот натпревар од последното 10.коло на Плејофот, одигран во спортската сала „Младост” во Битола, Металург го победи Еурофарм Работник со 22-24 ...

Read More »