Home / Спорт / Битолските “фармацевти “ презимуваат во Европа

Битолските “фармацевти “ презимуваат во Европа

Битолскиот  ракометен проволигаш Еурофарм Работник ја мина првата пречка во Челинџ Купот и тоа со втора победа над составот на Гранитас Каунас во Литванија.

Битолските фармацевти во Литванија славеа победа од 6 голови разлика 23:29. Минатата седмица во Битола резултатот беше 28-24.Репрезентативецот Ојлески со 7 голови беше најдобар стрелец.

Со оваа победа Еурофарм Работник ги продолжува натпреварите во Европа, што е голем успех за битолскиот супер лигаш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*