Home / Tag Archives: Челинџ

Tag Archives: Челинџ

Битолските “фармацевти “ презимуваат во Европа

Битолскиот  ракометен проволигаш Еурофарм Работник ја мина првата пречка во Челинџ Купот и тоа со втора победа над составот на Гранитас Каунас во Литванија. Битолските фармацевти во Литванија славеа победа од 6 голови разлика 23:29. Минатата седмица во Битола резултатот ...

Read More »

Недостижна десетка за Пелистер

Трето коло, Челинџ куп – реванш Пелистер – Дукла Прага 24:18 (12:7) Спортска сала „Младост„ – Битола. Гледачи: 4000 Судии: Роберто Шевоја и Таи Алперан (Италија) Делегат: Тихомир Касуниќ (Хрватска) Пелистер: Крстевски, Николиќ 3, Димитровски 8, Дрогришки 7, Рајатовски 2, ...

Read More »

Утре реванш од Челинџ купот

Екипата на Пелистер утре со почеток во 18 часот ќе го игра реваншот во рамките на третото коло од Челинџ купот, а против екипата на Дукла од Прага, Чешка. По првата средба во Прага екипата на Пелистер има негатива од ...

Read More »