Don't Miss
Home / Tag Archives: Филип

Tag Archives: Филип

Две злата за Филип Божиновски

                             Деновиве  се одржа отвореното светско аматерско ММА, Граплинг и Џиуџицу натпреварување  на  кое зедоа  учество преку 140 натпреварувачи од цел регион и пошироко.             На ова светско првенство, Нинџуцу клубот Битола, кој учествуваше  во две дисциплини со 9 борци,  ...

Read More »

Филип Кузмановски спортист на Битола

Ракометарот на Еурофарм Работник и репрезентативец , Филип Кузмановски e  прогласен за спортист на Битола за 2018 година.Изборот на спортист на Битола, кој се одржа вечерва беше во организација на  Сојузот на спортови Битола.       

Read More »

Филип Петровски: Мицкоски бара алиби и затоа протестира

Поранешниот функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Филип Петровски, вели дека протестирањето на лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, не е искрено. Според него, Мицкоски се приклучи на протестите пред Собранието денеска само за да си создаде алиби пред членството дека наводно, вели Петровски, ...

Read More »

Филип Петровски: Огромни притисоци и закани за делегатите

Филип T. Петровски, единствениот кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, кој отворено рече дека ќе влезе во битката за лидерската позиција на најголемата опозициска партија, вели дека ја има потребната поддршка од делегатите на Конгресот што ќе се одржи на 23 ...

Read More »

Филип Петровски побара ВМРО да се радикализира

Филип Петровски им се обрати на демонстрантите пред Кривичниот суд и побара ВМРО-ДПМНЕ да консолидира и радикализира и да го напушти Собранието. -Ги повикувам сите членови на ВМРО-ДПМНЕ и сите месни комитети да се сплотат, да поставиме шатори овде пред Судот ...

Read More »

Филип Лазаров во Пелистер

Филип Лазаров, братот на капитенот на македонската ракометна репрезентација е најновото засилување на Пелистер. Оваа информација деновиве ни  е потврдена од ракометниот клуб Пелистер, од каде не информираа дека по двата  млади голмани од Србија, Пелистер до крајот на неделата ...

Read More »