Don't Miss
Home / Tag Archives: Франк Валтер Штајнмаер

Tag Archives: Франк Валтер Штајнмаер

Штајнмаер: Брзо да се формира влада и да се врати стабилноста во Македонија

Шефот на германската дипломатија Франк Валтер Штајнмаер попладнево со хрватскиот министер за надворешни работи Давор Штиер меѓу другите теми разговарал и за состојбите во Македонија, јавува дописникот на МИА од Берлин. Штајнмаер во Берлин изјави дека и денеска но и ...

Read More »