Home / Tag Archives: функционери

Tag Archives: функционери

Спасовски:За функционерите минимална плата

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на денешната прес-конференција истакна дека како никогаш досега светот ја доживеа најголемата закана после втората светска војна и сите се соочени со фатални последици по нивното здравје. „Презедовме многу сериозни и драстични мерки. Некои како вонредната ...

Read More »

Скопје во блокада

Десетици граѓани денеска со своите автомобили го блокираа булеварот Гоце Делчев пред Кривичниот суд во Скопје во знак на протест против обвиненијата што вчера ги поднесе Специјалното јавно обвинителство. До судот се поднесени и барања за одредување на притвор на ...

Read More »

Уапсени поранешни функционери од одбраната и бизнисмени

Министерството за внатрешни работи утринава во полициска акција приведе осум лица за кои постои основано сомнение дека проневериле неколку милиони долари. Како што дознава “Алфа“  проневерата ја вршеле на тој начин што отварале оф-шор фирми и парите за сервисирање на ...

Read More »