Home / Tag Archives: Гајсер

Tag Archives: Гајсер

Гајсер:И политичари, судии, обвинители вмешани во “Рекет“

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утринава објави анализа за последните случувања во Македонија со апсењето на специјалната јавна обвинителка, која заврши во 30-дневен притвор. Гајсер ја почнува анализата со информација дека Јанева е третоосомничена во предметот „Рекет“. Тој најавува нови докази ...

Read More »

Во наредните денови нови снимки за “Рекет“

По скандалот со снимките како ги примаат парите од куќата на Орце Камчев, Фокус“ исконтактира со Ларис Гајсер, авторот кој ги објави видео и аудио снимката поврзани со случајот „Рекет“, а каде се гледа како осомничените во овој предмет земаат ...

Read More »