Home / Uncategorized / Во наредните денови нови снимки за “Рекет“

Во наредните денови нови снимки за “Рекет“

По скандалот со снимките како ги примаат парите од куќата на Орце Камчев, Фокус“ исконтактира со Ларис Гајсер, авторот кој ги објави видео и аудио снимката поврзани со случајот „Рекет“, а каде се гледа како осомничените во овој предмет земаат пари од бизнисменот Орце Камчев. Гајсер за сега не сака да откри ништо за материјалите кои ги поседува и кои најави дека ќе ги објави следните денови.

-Се ќе стане многу појасно наскоро. Следете ме во наредните денови – ни рече Гајсер накратко.

Тој не открива дали материјалите што ќе бидат објавени се документи или нови видеа и дали ја компромитираат специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева.

Во кратката биографија за Гаисер, објавена на сајтот „Ла Верита“, стои дека е член на Италијанскиот тим за безбедност, терористички прашања и управување со итни случаи на Католичкиот Универзитет во Милано. Тој предава меѓународни односи на Универзитетот во Џорџија (САД) и геополитика, геоекономија и надворешни работи на Академијата за дипломати во Виена. Исто така е владин и деловен консултант.

На неговиот фејсбук профил стои дека е од Птуј, Словенија, и дека е професор на Факултетот за државни и европски студии во Словенија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*