Home / Tag Archives: главен

Tag Archives: главен

Горан Козаров на добитно место!?

На кандидатската листа за пратеници според информации на Битолски весник, мегу добитните места (ќе)се најде екс советникот во Советот и актуеен директор на ЈКП “ Водовод “, Горан Козаров. Горан Козаров на листата (ќе) се најде на предлог на лидерот ...

Read More »

Решавањето на невработеноста главен приоритет

Решавањето на проблемот со невработеноста е, и ќе биде главен приоритет на Владата на ВМРО ДПМНЕ, истакна носителот на листата во петтата изборна единица, Антонио Милошоски, денеска во селото Нижеполе,  кај Битола. -Ние  кои наследивме невработеност од над 38 проценти ...

Read More »