Don't Miss
Home / Tag Archives: Ѓорчев

Tag Archives: Ѓорчев

Влатко Ѓорчев ја истакна кандидатурата за претседател на државата

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што истакна тој, се чувствува подготвен да ја преземе одговорноста да застане на чело на оваа држава. „Имам моменти во животот ...

Read More »

Ѓорчев: Во Македонија има политички прогон

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев како шеф на делегацијата на Собранието на Република Македонија при парламентарното Собрание на ОБСЕ учествува на годишното собрание во Берлин. Во рамките на Собранието на ОБСЕ, Ѓорчев се сретнал со пратениците во германскиот Бундестаг Фолкмар ...

Read More »

ВМРО и Груевски протестираа пред Шутка

Вечерва, опозициската ВМРО ДПМНЕ , во знак на револт од притворите , организираше протест пред истражниот затвор во Шуто Оризари.  На протестот дојде и претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски, но не се обрати, а ги избегна и да одговори ...

Read More »

Влез во НАТО, но без продажба на името и идентитетот

Во врска со најновите активности за брзо зачленување на Македонија во НАТО и ЕУ, пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на прес конференција изјави: -Република Македонија треба да стане членка на НАТО и ЕУ веднаш и без одложување, порачуваат од ...

Read More »