Home / Tag Archives: Горге

Tag Archives: Горге

Ѓорге Иванов: Да го чуваме тоа што го имаме

Празниците не се само за празнување, туку и за потсетување, рече претседателот Ѓорге Иванов, кој утрово присуствуваше на архиерејската литургија по повод празникот Божик во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје. -Празниците треба да не потсетуваат на сето она ...

Read More »

Законот за амнестија го чека парафот на претседателот Иванов

Законот за амнестија, откако вчера беше изгласан во Собранието, е испратен на потпис кај претседателот Ѓорѓе Иванов, по што за да стапи во сила, треба да биде објавен и во „Службен весник“. Вака ифнормираше претседателот на Собранието, Талат Џафери, кој ...

Read More »