Home / Tag Archives: гориво

Tag Archives: гориво

Промовирана картичката за “зелена нафта“

Премиерот Зоран Заев придружуван од министерот за земјоделие Трајан Димковски, денеска во битолското село Кравари ја промовираше мерката за поефтино гориво за земјоделската механизација. За мерката “зелена нафта“ од програмата за директни плаќања обезбедени се 200 милиони денари. Со мерката ...

Read More »

Италијанскиот пилот бил искусен, но времето било многу лошо

Пилотот Франческо Монтањер, претседател на аматерскиот спортски аероклуб „Тревизо“, кој управувал со приватниот авион „пајпер Па 34-200 Т сенека“ што падна вчера попладне кај Кожле, Велес, бил искусен и добар пилот. Летови како вчерашниот од Тревизо до Скопје, долг 800 ...

Read More »