Home / Tag Archives: хотел

Tag Archives: хотел

Хотел “ Молика“ претворен во карантин за 90 лица

Хотелот „Молика“ на Пелистер, кој е во сопственост на АД ЕСМ, од денеска ќе биде државен карантин за 90 лица кои ќе се вратат од странски држави. Лицата се очекува во текот на денот да пристигнат на скопскиот аеродром и ...

Read More »

Груевски “ сурфа “ во луксузниот хотел во Будимпешта

Читатели на порталот Либертас му испратиле фотографија од Никола Груевски, која ја направиле во лобито на луксузниот хотел „Four Seasons“ кој се наоѓа во центарот на Будимпешта. На фотографијата може да се види екс-премиерот, а сегашен бегалец од правдата во ...

Read More »

ЗК Пелагонија купува хотели!?

Земјоделскиот комбинат „Пелагонија” од Битола како што ни јавуваат извори на порталот на Битолски весник ја шири својата дејност и во хотелскиот бизнис. Имено, деновиве преку Македонската берза, Комбинатот го купила хотелот „Маврово” од Маврово. Компанијата сега поседува удел од ...

Read More »