Home / Tag Archives: исказот

Tag Archives: исказот

Наскоро ќе се знаат нарачателите за упадот во Собранието

Шефицата на обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска изјави  дека наскоро ќе се знаат нарачателите и организаторите на упадот во Собранието на 27 април. Таа го посочи телефонскот разговор на Нинџа со неговиот брат, дел од ...

Read More »