Home / Tag Archives: истраги

Tag Archives: истраги

Јанева најави нови истраги за Империја

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева синоќа, околу 1:30 часот по полноќ, пристигна во Кривичниот суд за да ги подигне решенијата со кои им се одреди притвор на петмината осомничени во истрагата „Империја“. -Набргу ќе соопштиме дека истрагата за овој случај ...

Read More »

Промените во ВМРО ДПМНЕ не се поврзани со истрагите на СЈО

Викендов беше избран новиот Извршен комитет на партијата, но, партиски членови велат дека нема вистински промени, без смена во раководството.Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ викендов, едногласно го избра новиот Извршен комитет (ИК), во кој ги нема долгогодишните членови и најблиски соработници ...

Read More »

Козметички промени во врвот на ВМРО ДПМНЕ

Промени, но и изненадувања во новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО- ДПМНЕ. Од  врвот на партијата си одат долгогодишните членови и блиски соработници на Никола Груевски. Сите кои заминуваат се опфатени во истраги на СЈО. Од партијата официјално велат ...

Read More »