Home / Tag Archives: избега

Tag Archives: избега

Притвор за Мијалков

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, оди во притвор. Од Кривичниот суд, каде што пред два часа беше објавена пресудата за случајот „Титаник 2“, а според која Мијалков беше осуден на три години затвор, тој директно ќе биде спроведен во ...

Read More »