Home / Tag Archives: Јаков

Tag Archives: Јаков

Јаков Дренковски ги запали Карпошани

На вчерашната вечер на „Карпошовото културно лето“, свој музички концерт одржа долгогодишниот музичар и кантавтор Јаков Дренковски. Пред присутната публика на платото во Т Ц „ Лептокарија“ , со придружниот бенд,  музичкиот ас ги претстави своите хитови од подалечното минато. ...

Read More »