Don't Miss
Home / Tag Archives: Јордан

Tag Archives: Јордан

Промоција на книгата“ За музиката “ од Ѓеорги Здравев

На меѓународниот Славјански универзитет „Г. Р. Державин“ во Битола беше промовирана книгата „За музиката“ од академик Георги Здравев. Пред многубројната публика свое обраќање имаше проф.д-р Јордан Ѓорчев, основач на Универзитетот. Тој изјави дека со задолство ја издаваат оваа квалитетна литература ...

Read More »

Условна казна за Јордан Ристевски

Шест месеци условна казна доби и Јордан Ристовски, поранешен советник на ВМРО-ДПМНЕ, во општина Центар, кој призна вина како обвинет во случајот за „Насилството во општина Центар“. Пресудата веднаш станува правосилна бидејќи обвинетиот се откажа од жалба до Апелација, а жалба ...

Read More »

И Јордан Ристевски призна вина

Поранешниот советник на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Центар, Јордан Ристески, призна вина денеска пред судот како обвинет во предметот на СЈО за насилствата во Општина Центар. За време на расправата во судот дали да се одложи рочиштето, поради отсуство на адвокатот ...

Read More »

Синот на Мијалков на распит за 27 април

Јордан Мијалков, синот на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков утрово бил на распит во полициска станица, дознава тв 24 од извори во истрагата. Тој бил повикан по наредба на обвинител од организиран криминал откако минатиот пат не дојде ...

Read More »