Home / Tag Archives: кандидат (page 3)

Tag Archives: кандидат

Горан Милевски нов лидер на ЛДП!?

Иако до конгресот на ЛДП, кој треба да се одржи на 1 февруари во Скопје остануваат  уште  четири  дена, сепак веќе со сигурност може да се каже дека екс- советникот на битолските либерал демократи и актуелен пратеник во оставка Горан ...

Read More »

Филмот “До балчак“ македонски кандидат за Оскар

Филмот „До балчак” на режисерот Столе Попов е единствениот македонски кандидат за престижната награда Оскар. Комисијата во состав на Роберт Насков (продуцент) претседател на Комисијата, Димитар Попов (директор на фотографија), Вардан Тозија (режисер), Иван Бартлинг (сценограф) и Горан Игњатовски (дизајнер ...

Read More »