Don't Miss
Home / Tag Archives: караула

Tag Archives: караула

Котевски: Се обезбедуваат услови за увид во караулата Гошинце

Теренот околу караулата Гошинце, која ноќеска беше нападната, се обезбедува и се создаваат услови за непречено и безбедно одвивање на увидот, изјави попладнево портпаролот на Министерството за внатрешни работи Иво Котевски.   Во Гошинце и во околината се распоредени единици ...

Read More »

Терористи од Косово ја нападнаа караулата во Гошинце

Караулата Гошинце синоќа околу 2:40 часот по полноќ беше цел на терористички напад. Нападот го извршиле четириесетина маскирани и добро вооружени лица, кои носеле униформи со ознаки на УЧК. Ова го соопшти помошник- министерот за односи со јавност на МВР, ...

Read More »