Home / Tag Archives: кредит

Tag Archives: кредит

Битолчанец зел 180.000 денари во кредитна измамa

 СВР Битола поднесе кривична пријава против 29-годишниот битолчанец  Т.Р. поради основано сомневање дека со измама зел 180.000. денари. Битолчанецот го убедил на измаменото лице дека тие пари се потребни за аплицирање и аванс за да добие кредит од 10.000 евра.

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ: Кредитот е поволен и ќе се искористи за инфраструктурата во поранешната касарна

-Денешната прес- конференција на СДСМ беше само продолжување на нивната желба за внимание, со стари и апсолвирани теми во недостиг на нови идеи. Нивното деструктивно однесување – да се оспорува се’ што е добро и вредно , го актуелизираат и ...

Read More »

СДСМ: Општината ќе се задолжува со нов кредит

-На следната седница на Советот на општина Битола, локалната власт  и ВМРО-ДПМНЕ, според најавите, планираат да не задолжат со нов кредит од 2.5 милиони евра- обвини денеска на прес-конференција во партискиот штаб, советникот од СДСМ, Зоран Стојчевски. Според Стојчевски, актуелната ...

Read More »