Home / Tag Archives: критики

Tag Archives: критики

Ковачевски: Ни по три изборни циклуси не е изградена пругата за Грција

-Најавената железничка  пруга до Грција  и по  3 предизборни ветувања на ВМРО ДПМНЕ ја нема. Парите од државата и од европските фондови се потрошени, подизведувачите останаа без пари, фирмата блиска до Груевски и Јанакиески…си замина од Република Македонија. Кога СДСМ ...

Read More »

Опозицијата го бојкотираше чествувањето на Денот на македонската револуционерна борба

Како во изминатите години, така и овојпат, опозицијата предводена од СДСМ, го бојкотираше чествувањето на празникот 23 Октомври. Пред споменикот на Даме Груев, не се појави никој од официјалните лица на опозицијата. Отсуството на опозицијата, владејачката ВМРО-ДПМНЕ го искористи да ...

Read More »