Home / Tag Archives: кривичен суд

Tag Archives: кривичен суд

Куќниот притвор на Талески продолжен за 30 дена

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 денеска одлучи, градоначалникот на Битола, Владимир Талески да остане во домашен притвор уште 30 дена. Од судот велат дека одлуката е донесена по предлог на Обвинителството за гонење кривични дела поврзани и кои ...

Read More »