Don't Miss
Home / Uncategorized / Куќниот притвор на Талески продолжен за 30 дена

Куќниот притвор на Талески продолжен за 30 дена

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 денеска одлучи, градоначалникот на Битола, Владимир Талески да остане во домашен притвор уште 30 дена.

Од судот велат дека одлуката е донесена по предлог на Обвинителството за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите ( СЈО ) за продолжување на мерката за обезбедување присуство против битолскиот градоначалник.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*