Home / Tag Archives: специјално јавно обвинителство

Tag Archives: специјално јавно обвинителство

Куќниот притвор на Талески продолжен за 30 дена

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 денеска одлучи, градоначалникот на Битола, Владимир Талески да остане во домашен притвор уште 30 дена. Од судот велат дека одлуката е донесена по предлог на Обвинителството за гонење кривични дела поврзани и кои ...

Read More »

Одбиена жалбата на градоначалникот Талески

Апелацискиот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје за изрекување на мерката куќен притвор за градоначалникот на Општина Битола Владимир Талевски, соопшти Основниот суд Скопје 1 – Скопје. – Апелацискиот суд Скопје до ...

Read More »