Home / Tag Archives: куќа

Tag Archives: куќа

Донација од синдикатот на РЕК Битола за Ирфан Зејнеловски

Синдикатот на РЕК Битола продолжува со своите хуманитарни активности. Откако неодамна по повод денот на рударите организира неколку хумани акции, денеска синдикатот на најголемиот електро енерегетски комбинат во државата, на Ирфан Зејнеловски, на кого пред три месеци до темел му ...

Read More »

Кривична пријава за геометар

СВР Битола поднесе кривична пријава против 49-годишниот Г.Н. од Битола, самостоен референт за геодетско катастарски работи, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело злоупотреба на службената положба и овластување. Геодетот без никаква правна основа извршил промени на сопственост на ...

Read More »

Украдени 350.000 денари од куќа во Битола

Во неделата, на 26 јуни од ука во биота украдеи се над 350.000 денари. Во информацјата на СВР Битола за овој грабеж се вели: Во периодот од 18.06. до 25.06.2017 година во Битола, на ул.„Милан С.Петрески”, во куќа сопственост на ...

Read More »

Милошоски: Продолжува проектот „Купи куќа за млади“ со зголемување на старосната граница

Проектот „Купи куќа за млади“ ќе продолжи и во следните четири години, најави денеска во Битола, носителот на листата кандати за пратеници во петтата изборна единица  од коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. На денешната средба со ...

Read More »

Од куќа во Битола украден златен накит вреден 400 илјади денари

Златен накит вреден околу 400.000 денари е украден од куќа во Битола. Според информациите на полицијата, кражбата се случила вчера во куќата на 34-годишниот В.Н.. Непознатиот крадец насилно влегол внатре во период од 16:45 до 19 часот и по извршеното ...

Read More »