Home / Uncategorized / Од куќа во Битола украден златен накит вреден 400 илјади денари

Од куќа во Битола украден златен накит вреден 400 илјади денари

Златен накит вреден околу 400.000 денари е украден од куќа во Битола.

Според информациите на полицијата, кражбата се случила вчера во куќата на 34-годишниот В.Н..

Непознатиот крадец насилно влегол внатре во период од 16:45 до 19 часот и по извршеното пребарување украл поголема количина на златен накит.

Полицијата трага по сторителот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*