Home / Tag Archives: накит

Tag Archives: накит

Од стан во Битола украдени предмети во вредност од 120.000 ден.

Од стан во Битола украдени пиштол, рачни часовници, накит и пари во вредност од 120 илјади денари. Како што информираат од МВР, вчера во периодот од 8 до 16:50 часот на улицата „Павел Шатев“ во Битола, во стан сопственост на Љ.М. ...

Read More »

Маскирани лица ограбиле административна канцеларија во Битола

Две маскирани лица завчера извршиле разбојништво, одземајќи еден ди-ви-ди плеер “Филипс“, златен накит и бижутерија, од административна канцеларија на улица „Браќа Мингови“ во Битола, што Д.Д. (74) вчера го пријавил во полиција. Пријавителот, откако го отклучил катанецот од влезната врата ...

Read More »

Од куќа во Битола украден златен накит вреден 400 илјади денари

Златен накит вреден околу 400.000 денари е украден од куќа во Битола. Според информациите на полицијата, кражбата се случила вчера во куќата на 34-годишниот В.Н.. Непознатиот крадец насилно влегол внатре во период од 16:45 до 19 часот и по извршеното ...

Read More »