Home / Tag Archives: лажно

Tag Archives: лажно

Прилепчанец лажно пријавил дека има бомба во битолската болница

Маж од прилепско Обршани телефонски лажно пријавил дека има бомба во болницата во Битола. Според информациите на МВР, вчера во СВР Битола бил приведен Т.Е.(30) од село Обршани, Прилепско, поради лажна пријава на бомба. Според пријавеното, тој во 14.17 часот ...

Read More »

Собрале 900.000 денари за лажно лекување на ќерката

СВР Битола поднесе кривична пријава против Љ.Б. и В.Б., на 42 и 39-годишна возраст, двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело измама. Во февруари минатата година година пријавените во два наврати го довеле во заблуда ...

Read More »