Don't Miss
Home / Tag Archives: лекување

Tag Archives: лекување

Двајца ново заболени битолчани од коронавирусот

Во  Битола од коронавирусот се заболени уште двајца битолчани, со што бројката се искачи на вкупно 8 лица. Од нив вкупно 4 заболени лица се сместени на болничко лекување во Инфективното одделение на Клиничката болница во Битола, додека останатите 4 ...

Read More »

Битола без нови инфицирани од корона вирусот

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на редовната прес-конференција информираше дека од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, денеска, се испишани пет пациенти. Тие биле негативни на двата контролни теста, во добра општа состојба и ќе се упатат ...

Read More »

Собрале 900.000 денари за лажно лекување на ќерката

СВР Битола поднесе кривична пријава против Љ.Б. и В.Б., на 42 и 39-годишна возраст, двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело измама. Во февруари минатата година година пријавените во два наврати го довеле во заблуда ...

Read More »

Карпош- здрава општина

По повод  Светскиот ден на здравјето ,, 7-ми април’’, вчера попладне во ООУ ,,Владо Тасевски” се одржа пригодна манифестација.  Општина Карпош вклучително и секторот за Спорт и култура се вклучија во глобалната кампања на Светската здравствена организација подржувајќи го проектот  ...

Read More »