Home / Tag Archives: личност

Tag Archives: личност

Братот во одбрана на “бомбашот“ Ел Чека

Братот на Ел Чека, човекот кој од Чикаго ги објавува таканаречените „бомби“ за ДУИ, се обрати до министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски преку албанскиот портал „Лајмпрес“. „Сакам јавно да му кажам на Спасовски за налогот за апсење издаден против мојот ...

Read More »

Ивона сепак остана без пасош

Новинарката Ивона Талевска од ТВ Сител останува без пасош, откако Апелациониот суд денеска ја одби нејзината жалба за мерките за претпазливост коишто и ги определи Кривичниот суд на барање на Специјалното јавно обвинителство. Како обвинета за даночно затајување во случајот ...

Read More »