Home / Tag Archives: ливчиња

Tag Archives: ливчиња

Спасовски: Полицијата беше на висина на задачата

По долго време Република Македонија е горда што имаше фер, демократски и мирни избори, оцени денеска на прес-конференција министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по завршување на вториот круг од изборниот процес на Локалните избори и се заблагодари на полицијата ...

Read More »

Никола Груевски: СДСМ со 20 милиони евра ги (пот)купи изборите!

СДСМ видоа дека не можат да се мерат со нас и удрија на криминални измами, рече денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од партискиот митинг во Љубанци. -Во првиот круг видовме како СДСМ организира избори, страв и притисоци на сите ...

Read More »